Рейтинг@Mail.ru
Розлучення, розірвання шлюбу коли є дитина до одного року, через суд, з допомогою адвоката - юриста
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (2)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

advokat-rozluchennya.com.uaРозлучення до року означає розірвання шлюбу за наявності у подружжя дитини, яка не досягла одного року.

На практиці дуже часто складаються ситуації, коли навіть після народження дитини, подружжя не може знайти спільну мову щодо сімейних взаємин, вирішення питань на побутовому рівні і, врешті-решт, виховання малюка. Це призводить до того, що збереження сім'ї стає неможливим і суперечить інтересам одного з подружжя.

Сімейним законодавством України передбачено обмеження в праві подачі позову про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, незалежно від того подає позов чоловік або дружина.

Звичайно ситуації бувають різними і законодавством передбачені випадки, коли право подати на розлучення не обмежується віком дитини, наприклад, ч.2 ст. 110 СК України регламентує таке право, якщо один із подружжя вчинив протиправне діяння, яке містить ознаки кримінального злочину щодо другого з подружжя або дитини. Однак такі випадки практично поодинокі. Крім того, в даному випадку необхідні не просто висловлювання і заяви другого з подружжя про вчинення кримінального злочину, а й відповідне рішення суду і залучення чоловіка до відповідальності.

Ст. 110 СК України передбачено ще один виняток із загального правила: чоловік, дружина мають право пред'явити позов про розірвання шлюбу до досягнення дитиною одного року, якщо батьківство щодо неї визнане іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народженні дитини.

Процедура також не з простих. У суді доведеться доводити батьківство, проводити експертизу, а це досить неприємний процес з психологічної точки зору.

Такі обставини є винятками з правил, а практика показує, що бажання подати на розлучення до досягнення дитиною одного року виникає на підставі поширених причин розірвання шлюбу в загальному порядку: подружжя не зійшлися характером, різні погляди на життя, нерозуміння, неповага і т.д.

Напрацьована практика дозволяє знайти вихід і в такій ситуації.

При подачі позовної заяви на розлучення зовсім не обов'язково вказувати факт наявності дитини до одного року. Як правило, перше судове засідання призначається через півтора-два місяці з дня подачі позову. Можливо до цього часу дитині вже виповниться рік і на судовому засіданні ви зможете заявити просто про наявність малолітньої дитини.

Однак при отриманні копії позовної заяви на розлучення інша сторона може подати заперечення і вказати на наявність дитини до року, що може привести до того, що суд просто відмовить у відкритті позовного провадження і залишить заяву без розгляду.

Можливо таке, що на судове засідання інша сторона може не прийти і не подати ніяких заяв по даній справі про розлучення. У такому випадку суд може розглядати позов в заочному порядку. В судовому засіданні вже необхідно обов'язково повідомити про наявність дитини, якій виповнився один рік на момент розгляду справи. За результатами з'ясування ситуації суд може прийняти заочне рішення про розлучення.

Однак, відповідач може подати заперечення на заочне рішення або апеляційну скаргу, мотивуючи тим, що на момент подачі позову на розлучення, дитині ще не виповнилося одного року. У такому випадку цілком ймовірно, що рішення про розірвання шлюбу буде скасовано і в розлученні відмовлено.

advokat-rozluchennya.com.uaЯк бачимо, все залежить від того, наскільки юридично грамотно буде діяти сторона відповідача при таких обставинах.

Є й інший спосіб подати на розлучення до досягнення дитиною одного року, передбачений ст.109 СК України. Розірвання шлюбу не складе праці, якщо обоє з подружжя згодні розлучитися і можуть врегулювати всі питання щодо виховання та забезпечення дитини.

Ч.1. ст. 109 СК України говорить про те, що чоловік і жінка, які мають дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто проживатиме окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Оскільки дана стаття не містить будь-яких обмежень віку дитини, робимо висновки, що головним є досягнення згоди між подружжям.

Таким чином, розлучитися до досягнення дитиною року можливо. Все залежить від взаємин подружжя і професіоналізму юриста / адвоката з розірвання шлюбу.

Сімейний юрист / адвокат в Україні надає послуги юриста / адвоката з розірвання шлюбу незалежно від складності Вашої ситуації. Ми підкажемо, як вчинити в ситуації, що життєвої ситуації і знайдемо вихід разом з Вами. Якщо у Вас залишилися питання по розлученню до досягнення дитиною одного року, звертайтеся до високоспеціалізованої юристу / адвокату з багаторічним стажем в сфері розірвання шлюбу.

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail skriabinadvokat@gmail.com
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Практика адвоката"

 
                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Олег Дорошин

"Проживши з дружиною вже дуже великий період часу, я зрозумів що любов пройшла, але нажите за цей час майно нас тримало, однак межа перетнулась і завдяки вчасно найнятому фахівцю, ми з дружиною змогли поділити нажите майно таким чином, що це не зачепило нічиїх інтересів, і тепер я знову можу жити отримуючи задоволення. Висловлюю подяку Олексію Миколайовичу Скрябіну!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305