Рейтинг@Mail.ru
Чому люди розлучаються: основні причини, статистика по Україні та іншим країнам
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Напевно, жодна закохана пара, що йде за руки в РАЦС подавати заяву про укладення шлюбу, навіть в думках не допустить, що одного разу знову може повернутися сюди, щоб подати вже зовсім інший документ - на розлучення. Однак статистика по Україні досить сумна. Згідно з даними Укрстату за 2015 рік, на сьогоднішній день в різних регіонах розлучаються від 45 до 55% пар. Психологи виділяють 6 основних причин.

Не зійшлись характерами

Найчастіше під таким поясненням ховається невміння або небажання йти на компроміси, жертвувати власним часом і інтересами заради благополуччя сім'ї. Найчастіше через «розбіжність характерів» розлучаються молоді пари, котрі вступають у шлюб у віці від 18 до 24 років. Перед тим як створювати сім'ю, необхідно тверезо оцінювати партнера не тільки за його зовнішніми, а й внутрішніми якостями. Шлюб - це не доказ кохання до іншої людини, а бажання провести поруч з ним життя, ділити на двох не тільки радість, але й смуток, проходити важкі життєві випробування і бути готовим у чомусь себе обмежити заради блага сім'ї. Іншою підставою може бути банальна неготовність до сімейного життя.

Однак існує й інша група пар, які розлучаються з цієї ж причини. У неї входять подружжя більш старшого віку, часом рішення розійтися приходить і після 10 років шлюбу. До цієї групи входять люди, які свідомо одружуються з коханою людиною, усвідомлюючи його недоліки, але з вірою в те, що з часом зможуть змінити його характер або звички. На жаль, подібна стратегія є в корені помилковою. Обдумуючи пропозицію руки і серця, пам'ятайте наступне: ви пов'язуєте свою долю з повністю сформованою особистістю, яку неможливо кардинально змінити, навіть після народження дитини.

Згубні звички

Будь-які форми залежності від алкоголю, азартних ігор або вживання сильнодіючих речовин поступово отруюють будь-який союз, навіть найбільш міцний. Основна небезпека полягає в тому, що подібні речі мають силу змінити людину до невпізнання, позбавити його здоров'я, і ​​навіть потенційно привести до загибелі. До певного часу інший член подружжя намагається врятувати свою половинку, проте через деякий час, витрачений на марні спроби, вмикається інстинкт самозбереження, і ще недавно любляча людина подає на розлучення.

Зради і сексуальна незадоволеність у шлюбі

На жаль, подружня невірність є однією з найбільш поширених причин для розірвання шлюбу. Незважаючи на те що, як правило, для чоловіків і жінок зрада відбувається на різних рівнях (для перших - фізична близькість, для других - емоційна сторона), для всіх невірність в більшості випадків є вагомою підставою для розлучення.

Якщо причина розладу відносин криється в сексуальній незадоволеності подружжя і за допомогою відвертих розмов вирішити проблему не виходить, найбільш правильним варіантом буде звернутися до лікаря-сексолога. Не намагайтеся придушити лібідо заради порятунку сім'ї, адже простим відходом від проблеми розв'язати цю проблему неможливо. Образи і недомовленість будуть збиратися, що рано чи пізно може призвести або до серйозного скандалу або до зради.

Втручання родичів

Найчастіше, самі того не підозрюючи, молоді пари потрапляють в пастку, починаючи спільне сімейне життя на одній житлоплощі з батьками або родичами. Адже не дарма кажуть, що чужа сім'я - темний ліс, і так абсолютно з кожною парою. У повсякденному житті не уникнути дрібних сварок, побутових суперечок і іншого, проте всі ці розбіжності повинні залишатися тільки між двома людьми. Найчастіше любляча рідня, ставши свідками неприємних інцидентів, прагне «допомогти» недосвідченому подружжю, втручаючись в їх взаємини, що найчастіше призводить до ще більшого напруження обстановки.

Також не варто забувати, що якщо ви всім серцем кохаєте свою половинку, не чекайте такого ж ставлення своєї рідні по відношенню до цієї людини. Дві господині на кухні - до біди. Навіть якщо до шлюбу у сім'ї з вашим чоловіком або дружиною встановилися теплі стосунки, немає ніяких гарантій, що точно така ж ситуація буде і через 5 років. Тому кожна молода пара повинна чітко усвідомлювати, що приводити чоловіка або дружину в будинок батьків категорично не можна. Якщо ви готові вступити в шлюб, то повинні бути готові і почати самостійне життя без сторонньої допомоги.

Шлюб через незаплановану вагітність

Дана ситуація також стає згодом причиною того, чому люди розлучаються. Основна «група ризику» в даному випадку - молоді пари, які одружуються до 20 років. У суспільстві прийнято, що якщо дівчина вагітніє, то хлопець обов'язково повинен з нею одружитися. Однак, як показує практика, більшість пар, що вступили у шлюб «по молодості», розлучаються. Статистика говорить, що основна частина подібних союзів розпадається, коли дитина не досягає і 5 років. Соціальна нерівність Дана причина стоїть на останньому місці, так як є найбільш «молода». Раніше організувати сімейне життя було значно простіше, адже існували усталені соціальні ролі подружжя: чоловік працює, здобуває кошти на існування, а дружина виховує дітей, створює затишок в домі, стежить за господарством. Після закінчення Другої світової війни почався бум фемінізму, і грань поступово почала стиратися. У сучасному суспільстві цілком можуть працювати обоє з подружжя, при цьому найчастіше у них виникає конкурентна боротьба: у кого посада краще, хто заробляє більше, хто в родині більш значущий і т.п. У сім'ях, де жінка має більш високий соціальний стан, практично завжди спостерігається розлад, здатний привести до розриву.

Справедливості заради варто відзначити, що і протилежна ситуація небезпечна. Якщо чоловік займає високе положення, заробляє хороші гроші, знаходиться під увагою, то і дружина повинна йому відповідати. Подібному чоловікові рано чи пізно набридне жінка, з якою можна поговорити тільки про дім, дітей та її подруг, що найчастіше починає штовхати на зраду. Щоб зберегти щасливий шлюб, необхідно розвиватися разом зі своєю половинкою і ні в якому разі не брати на себе добровільно роль жертви заради просування вперед коханого або коханої.

Статистика розлучень по світу

Згідно з даними за 2015 рік, найбільше розлучень зареєстровано в Португалії - 67%, тобто на 100 шлюбів припадає в середньому 67 розірвань. З року в рік все ближче до Португалії наближаються Чехія, Угорщина та Іспанія. На сьогоднішній день тут фіксується 62-65% розлучень. У Нідерландах, Німеччині, Франції та Норвегії ситуація приблизно однакова - від 44 до 48% розірвань шлюбів на рік. Найменше розколів стабільно спостерігається в Ірландії - щорічно не більше 15%.




                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Миколай Кружевніков

"Вдячен своєму адвокату - Скрябіну Олексію Миколайовичу, котрий допоміг мені з розлученням, на котре не була згодна моя, вже колишня, дружина"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305