Рейтинг@Mail.ru
Як пережити розірвання шлюбу / розлучення з дружиною: поради психолога
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Розлучення - це зрада, і відбувається воно найчастіше раптово. Раптом з'ясовується, що найближча людина не така вже і близька, а люблячі один одного починають жити кожен своїм життям, зовсім не помітивши зміни. Виявляється, що в парі один жив в світі ілюзій, вважаючи, що дане відчуження не більше, ніж тимчасове явище, а насправді все добре. Другий же існує з величезною ношею провини або взагалі з кимось третім.

Як пережити розлучення з дружиною, з тієї, яку вважав най-най, а в дійсності...

Недолюбили, а чи кохали?

Наскільки складно, виявляється, помітити душевну тяжбу живучої поряд людини. На подібне закриваються очі тоді, коли змінюється набутий за роки рівень близькості. Якщо для вас стає одкровенням душевний біль дружини, і ви не помічали змін раніше, ні, вона не чудова актриса, просто у вас з нею вже були досить поверхневі відносини. І це, на жаль, далеко не рідкість. Більшість сімей через роки спільного життя перестають намагатися пізнати всю глибину думок своєї пари. Досить згадати, як вас хвилювали зміни в настрої або сльози коханої дружини в перші роки знайомства, і як вони байдужі вам зараз.

Варто зрозуміти відразу, що на рівному місці шлюби не розпадаються. Незважаючи на тривалість відносин, вони завжди залишаються досить тендітними, вистачить однієї купини на спільному шляху для виникнення тріщини або навіть розлому, розвилки, на якій кожен з вас вибере свій шлях.

Якщо двоє вирішили вступити в шлюб, це означає, що між ними було те найсвітліше і заповітне почуття. Куди ж воно зникло? Багато сімейних пар мотивують це згубним побутом, але це далеко не так. Через побутові проблеми люди рідко кидаються в чужі обійми і шукають свій душевний спокій в чужій компанії. Найчастіше це відбувається тому, що партнер їх не чує. При тому, що глухими до чужих думок люди не народжуються, а стають. Просто ваша віддача стала менше, ніж була набута в стосунках, і сторона шукає додаткового розуміння на стороні.

Байдужіє у відносинах першим саме той, кому бракує віддачі.

Розкрити очі на справжній стан речей

Навіть в родині з холодним ставленням один до одного, новина від одного з партнерів про те, що він хотів би отримати розлучення, звучить, як грім серед ледь похмурого неба. Все, здавалося б, далеко не райдужно, але і не гірше, ніж могло б бути.

Мало хто готовий сказати, що у нього в родині бездоганні відносини, тому що всі люди різні, і характери у них суто індивідуальні. Те, що для одного може бути за межею очікуваного, для іншого - буденність.

Слухаючи претензії дружини, легко згадати, що ці слова звучать не вперше, але раніше вимовлялися в контексті чергової сварки, яка сходила нанівець після пари днів ігнорування один одного або бурхливого перемир'я. Як би не закінчувалася сварка, якщо після неї не пройшло усвідомлення помилки того, що твоя пара незадоволена дефіцитом почуттів, поступово аргументи стануть накопичуватися, виливаючись у підсумку штампом в паспорті про розірвання шлюбу - хрестом на вашому спільному минулому.

Лише після пролунавших слів про розрив через лічені хвилини усвідомлення відкриваються очі на повноцінну картину того, що відбувається. Приходить спалахами розуміння, що і де відбувалося не так. У більшості миттєво прокидається почуття провини, визнаються помилки, які звучать аргументами як звинувачення в неблагонадійності. Але це почуття не справжнє, а відбувається як своєрідний захисний рефлекс. Ви підсвідомо готові взяти всю вину на себе, аби врятувати відносини, повернути тепло близької людини. Не відпускати її, врешті- решт. А що в підсумку? В результаті свідоцтво про розлучення і прірва в душі.

Деякі жінки навмисно виступають під час розлучень в якості жертв, при цьому прищеплюючи почуття провини чоловікові. Переважно це відбувається для отримання більш вигідних умов під час розірвання шлюбу, особливо якщо є діти і загальне нажите майно.

Щоб безболісно розлучитися з такою дружиною, краще зрозуміти, що ця людина може залишити вас на вулиці в одній сорочці. В такому випадку активується найсильніший інстинкт і починається боротьба за своє кровне. З одного боку, це правильно, особливо якщо враховувати, що ви з нею прожили довгі роки і знаєте, на що вона здатна. Але з іншого, з емоційної позиції, складно боротися з коханою, яка нещодавно була сенсом життя.

Чи є можливість врятувати сім'ю

Якщо у одного з партнерів закралися в голову думки про розлучення, ніякі рятівні заходи не здатні реабілітувати колишнє почуття - воно втрачено назавжди. Навіть якщо в якості «останнього» шансу обидва почнуть активно рятувати свою сім'ю від розколу, рано чи пізно картина повториться, бо неможливо весь час жити на межі уваги і можливостей.

Дуже рідко трапляється, що пари, які стали на шлях до розлучення, знову знаходять своє щастя разом, але в такому випадку необхідно щире бажання змінитися з обох сторін.

Якщо ж робляться спроби до зближення лише з одного боку, а друга ставить агресивні огорожі зі свого - сенсу не буде. Односторонні відносини довго не триватимуть. У такій ситуації чоловікові в голову приходить лише одна думка: як пережити розлучення з дружиною?

Найпоширеніші причини розлучення

Словами одного класика говорить істина: кожна сім'я нещасна по-своєму. Не існує ідеальних пар. Але чому деякі тримаються разом, а деякі розпадаються? Все в даній ситуації криється в бажанні. Бажають люди підтримувати відносини або летіти на пошуки нових. Полігамні чоловіки і жінки рідко зустрічаються в тривалих відносинах, навіть найбільша любов у них швидко перегорає, а моногамні можуть прагнути підтримувати життя в вогнищі, в якому і палити-то нічого. Чому так? Звичка? Ймовірно, і так, але і у моногамних партнерів теж трапляються розлучення.

Найпоширеніші причини розривів відносин:

- регулярні сварки і скандали, які зазвичай закінчуються тривалим ігноруванням один одного;

- відмова в розподілі обов'язків, коли все звалюється на одного, а другий при цьому живе собі на втіху;

- роздільне проживання без дійсно важливих на це причин. Але навіть якщо є істотні підстави, такі шлюби рідко тривають довго. Відносини на відстані міцніють тільки в тому випадку, коли в перспективі 100% буде спільне проживання;

- після зради, брехні;

- шкідливі звички згубно позначаються на відносинах,

- алкоголізм, наркоманія, азартні ігри і т. п.;

- протизаконна діяльність.

Як на розлучення реагують чоловіки

Після розриву сімейних відносин життя обох завжди кардинально змінюється, і далеко не завжди так, як того очікують. Залежно від характеру, люди переживають таку сильну психологічну травму, як розлучення, по-різному.

Коли чоловік стає самотнім, у нього зміняються пріоритети, і стає більше вільного часу.

Найпоширеніші поведінки різних чоловіків після розлучення зі слів досвідчених психологів:

1. позер. Зухвала поведінка, але це не означає, що агресивна. Підсвідомо кинутий чоловік намагається вести себе як в юності, тим самим демонструючи, що він ще цілком в гарній формі. На жаль, не замислюючись про те, що на подібну поведінку відреагують тільки жінки, які не потребують тривалих відносин. Даною поведінкою він показує, що розлучення не стало для нього ударом, а сама сім'я не особливо і потрібна була. Всередині себе ж він відчуває гостру самотність. У більшості випадків це призводить до виникнення кількох стадій поведінкової реакції на сильний стрес і зміну способу життя: глибокий самоаналіз, пристрасть до алкоголю, запої і депресія.

2. замкнений. Одна з найбільш небезпечних реакцій. Людина губиться в собі і не знає, як пережити розлучення з дружиною. На відміну від першої ситуації, весь справжній стан кинутого чоловіка помітний, і він не намагається цього приховувати, стаючи байдужим. Вийти з такого стану допоможе тільки досвідчений психолог або нове захоплення з далекосяжними намірами. Але в останньому випадку жінка повинна розуміти, що відбувається і свідомо пробуджувати коханого до життя.

3. чоловік, який відторгає те, що відбувається. Намагаючись не думати про те, що сталося, чоловік намагається жити далі, ніби нічого істотного не змінилося. Зазвичай бажаного результату ця поведінка не приносить - від себе не втечеш. Подібна реакція характерна чоловікам, яким дружини погрожували розлученням при кожному зручному випадку. Виникає явище з казки «Хлопчик і вовк» - чоловік просто не вірить, що дружина дійсно піде, і продовжує сприймати її слова, як порожній звук. Справжнє розставання після подібного пережити складніше, ніж при звичайних обставинах, так як підсвідомо він буде впевнений, що це не більше ніж чергова маніпуляція благовірної.

То як жити далі

Чи можливо пережити розрив з мінімальними пошкодженнями психіки і особистості? Цілком, якщо намагатися слідувати рекомендаціям психологів:

1. Спілкування. Ні в якому разі не можна залишатися в ізоляції. Спілкуйтеся з рідними, друзями, але варто робити це обережно.

2. Зайнятість. Чоловікам завжди була характерна активна діяльність. Спрямуйте себе в роботу або нові захоплення. Спробуйте змінити своє хобі, і ніколи не бійтеся проявити справжні емоції.

3. Друзі. Намагайтеся зберегти хороші відносини з дружиною, особливо якщо у вас є спільні діти.

4. Відносини. Почекайте з новим коханням, поживіть поки для себе.

5. Життя не закінчується, воно триває, але з нового аркуша.




                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Людмила Савєнко

"Велике дякую Скрябіну Олексію Миколайовичу за допомогу у розлученні. Якби не він, я ще довго б мучалася б зі своїм колишнім чоловіком. Дуже дякую!!!!!!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305