Алкоголізм - зараз досить часте явище серед молодих чоловіків. Вони захоплюються пивом і переходять на більш міцні напої. Цю залежність вже давно вважають хворобою. Від неї навіть було знайдено ліки, але вони не діють доти, поки алкоголік сам не захоче стати повноцінним членом суспільства. Багатьох жінок цікавить: як жити з алкоголіком? Нижче ми наведемо поради психолога на цю злободенну тему.
Чи варто жити під одним дахом з алкоголіком
На це питання кожній жінці слід відповісти самостійно. Рішення її повинно бути зваженим і усвідомленим. Навіть професійний психолог не відповість на це питання за вас. Жінки схильні питати у важких ситуаціях поради у подруг або сторонніх людей, це всього лише спосіб перекласти свою відповідальність за рішення на іншу людину. У таких ситуаціях, якщо життя після розриву стосунків не стало краще, представницям прекрасної статі буде кому висловити претензії.
Саме з цієї причини психологи не висловлюють власну думку про ситуацію, а пропонують знайти шляхи виходу з ситуації, що склалася самостійно. Перед прийняттям рішення, перш за все, потрібно адекватно оцінити ризик для свого життя і здоров'я. Небезпечними ситуаціями вважаються:
- сплески агресії з боку алкоголіка;
- тиранія по відношенню до дітей або дружини;
- розвиток співзалежності;
- нестабільний психічний стан жінки;
- можливість появи неправильного уявлення про сім'ю у дітей.
Найчастіше залишаються з питущими чоловіками жінки, які відчувають любов. Жертовність і жалість є характерними рисами для представниць прекрасної статі, тому в 85% випадків вони залишаються з людиною, яка залежна від алкоголю.
Як вчинити, якщо алкоголік матеріально забезпечений
Часто психологам доводиться почути про інші причини збереження сім'ї:
- у жінки відсутня власна квартира;
- немає можливості утримувати дітей;
- подобається забезпечене життя.
Дійсно, не всі алкоголіки погано заробляють. Є люди, які п'ють не горілку, а дорогий французький коньяк, але від цього хвороба своєї назви не змінює. Проблема для забезпеченої сім'ї є не менш актуальною, ніж для небагатої.
Фінансові можливості скрашують існування жінки в такій ситуації, проте вона може втратити все, якщо чоловік стане пити частіше і втратить роботу або бізнес. В цьому випадку до ухвалення рішення потрібно розставити пріоритети і зрозуміти, що ви чекаєте від цього союзу. Розглядайте самий негативний сценарій розвитку відносин. Вам потрібно визначитися, чи зможете ви при такому розвитку подій отримати матеріальну основу для життя після розлучення, заснувати свій бізнес або познайомитися з потрібними людьми.
Якщо ви вирішили піти
Розлучитися з чоловіком, що має алкогольну залежність, вкрай непросто. Перш за все, необхідно відстояти своє рішення, не змінити його. Це найскладніша частина, так як з боку п'яниці можна отримати як психологічний, так і фізичний опір. Важливо дотримуватися правил:
1. Рішення повинно бути твердим, тільки після цього його потрібно доносити до алкоголіка. Не варто постійно загрожувати йому розривом відносин, досить повторити про своє бажання піти один-два рази. Слова, не підкріплені діями, дуже швидко стають для п'яниць порожнім звуком.
2. Не можна вірити обіцянкам, які не підкріплені реальними діями. Сльози, квіти і обіцянки часто використовуються лише для того, щоб зупинити жінку. Через кілька тижнів або днів чоловік знову йде в запій або дозволяє собі пропустити келих-другий пива.
3. Необхідно прислухатися до свого почуття самозбереження. Важливо розуміти, що рано чи пізно алкоголізм приведе до маси захворювань, боротися з якими доведеться саме жінці.
Саме дружинам потрібно приймати зважене рішення про можливість подальшого життя з алкоголіком, так як вони зустрічаються з ним кожен день.
Поради для тих, хто вирішив зберегти сім'ю
Існує кілька правил, яких треба дотримуватися, щоб впоратися з цією напастю:
1. приділяйте увагу іншим членам сім'ї і намагайтеся залучати до сімейних (краще дитячих) заходів п'яницю;
2. не шкодуйте алкоголіка;
3. не допомагайте справлятися з наслідками того, що чоловіком було зроблено в неадекватному стані;
4. не влаштовуйте істерик і не ображайте його під час сварок;
5. не загрожуйте даремно;
6. у відносинах станьте холодніше, займіться собою, а не доглядом за тим, хто п'є;
7. якщо чоловік сам вирішив піти з дому і вести розгульне життя, дайте йому цю можливість, в більшості випадків, через кілька днів ви виявите його на порозі;
8. не приховуйте проблему;
9. шукайте аргументи, щоб спонукати бажання звернутися до нарколога;
10. не пропустіть момент, коли людина сама проявить бажання змінитися;
11. не використовуйте для лікування народні засоби;
12. не користуйтеся послугами чаклунів.
Щоб втілити ці рекомендації, вам доведеться витратити чимало сил. Якщо ви не можете розлучитися з людиною, що має алкогольну залежність, запасіться терпінням. Не варто влаштовувати скандали в той момент, коли він знаходиться під дією спиртних напоїв, тим більше не бийтеся з чоловіком. На час запою вам найкраще убезпечити себе - жити в цей час в окремій кімнаті, що має замок на двері, або виїхати до рідних або друзів.
Лікування алкоголізму: як зробити його ефективним
Якщо ви хочете зупинити питущого чоловіка, дотримуйтеся наступних правил:
1. Зверніться до психолога. Саме завдяки останньому, часто можна зрозуміти причину залежності.
2. Зробіть перший крок до лікування, а саме позбавтесь всього спиртного вдома. Не дозволяйте собі випити келих вина навіть у свята.
3. Намагайтеся знайти аргументи, щоб ваш чоловік визнав, що має проблеми з алкоголем. Тільки після цього всі ваші розмови з ним матимуть результат.
4. Не виправдовуйте запої ситуацією на роботі або проблемами. Важливо не дозволяти приймати порцію спиртного з ранку. В комфортних домашніх умовах залежність розвивається набагато швидше.
5. До початку лікування і на перших його стадіях важливо захистити себе і дітей (якщо вони є) від тиску з боку алкоголіка. Пам'ятайте, що повернення до життя п'яниці не повинно відбуватися за рахунок здоров'я дітей або його дружини.
Після того як вами будуть освоєні всі етапи цієї інструкції, можна передати п'яницю під спостереження нарколога. Він повинен добровільно прийти на прийом до фахівця і без сумнівів погодитися на запропоноване їм лікування. Якщо на вашого чоловіка сильно діє його оточення, запропонуйте йому відправитися в заклад закритого типу, в якому від алкогольної залежності людей лікують одночасно психологи і наркологи. Там він проведе ту кількість часу, який знадобиться для проходження реабілітаційної програми.