Рейтинг@Mail.ru
Як жити після розірвання шлюбу / розлучення: поради психолога
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

 

рпарарапрвапрварап

 

Розлучення - це досить важкий період в житті подружжя. У такій ситуації люди, що перебували у шлюбі, стають не тільки чужими, а ще й ворогами. Як показує практика, більшість розлучень супроводжуються неприємними ситуаціями розділу майна, рішеннями питання про проживання дітей і таке інше. Все це залишає серйозний осад на душі. У статті ми докладно зупинимося на питанні «Як жити після розлучення?».

Більшість пар відчувають ненависть по відношенню один до одного. Це також привноситься і в їх подальше життя. Однак розлучення не кінець життя. Все це зайвий привід почати все спочатку, тому доцільно подумати, як жити далі. Адже не виключено, що для колишнього подружжя доля підготувала кращі партії.

Як жити після розриву

Пропонуємо вам в цьому підрозділі статті ознайомитися з порадами психолога.

Шлюбний договір в нашій країні є досить рідкісною, але корисною річчю. Відповідно, цей документ поки мало використовується, а даремно, тому що при розлученні ця угода істотно заощаджує багато часу і нервів.

У шлюбному договорі часто відображаються наступні моменти:

1. Майно, яке отримує кожен з подружжя на випадок розриву.

2. З ким будуть проживати діти, і яким чином другий з подружжя зможе з ними зустрічатися і брати участь у вихованні дітей.

Ці два пункти є наріжним камінням, навколо яких розростаються найжорстокіші війни між подружжям.

Таким чином, якщо у вас з чоловіком відсутнє щось подібне шлюбному договору, тоді постарайтеся з великим розумінням поставитися до колишнього чоловіка / дружини. Розділіть майно так, щоб ніхто не залишався обдуреним.

Велика кількість спорів виникає навколо колекцій, які збирав один з подружжя. Однак друга сторона, знаючи, що це все дороге людині, просто хоче забрати їх, доставивши при цьому біль. В такому випадку рекомендуємо вам відновити в пам'яті слова, які ви говорили один одному, коли були близькі. Для чого завдавати великий біль?

У питанні розподілу майна намагайтеся зробити все мирно, інакше доведеться відвідувати суд, а це процедура не з приємних.

Можливо, буде корисно знати, що є закони, які роблять розлучення неминучим. В такому випадку подивіться на ситуацію з іншого боку, постарайтеся поглянути в майбутнє з надією, адже розлученням життя не закінчується. Так це складно, але поставтеся до цього як перехід на абсолютно новий етап життя.

Психологічні кризи

Трохи раніше ми згадували, що є закони, які роблять розлучення неминучим. Пропонуємо вам прямо зараз ознайомитися з ними:

1. Перша криза відбувається протягом першого року спільного життя. Як показує практика, на початку спільного проживання кожен з подружжя намагається бути якомога краще, ніж це є насправді. У цьому процесі ховаються будь-які недоліки, але це відбувається до одного року. Потім людина просто стає собою, тому що приховувати щось довго просто неможливо. У цей момент якийсь із подружжя починає розуміти, що бажання провести все життя з цією людиною вже не таке, як раніше, тому що у людини є велика кількість недоліків. На цьому етапі відбувається перший перегляд власних цінностей - як у чоловіка, так і у жінки.

2. Криза № 2 настає з поповненням в сім'ї. Ця ситуація найчастіше з'являється у молодих пар, тому як чоловікові здається, що з народженням дитини увага, яку приділяють йому, різко скорочується. На цьому тлі з'являються сварки, які іноді доводять до розлучення. Під час другої психологічної кризи молода мама в повній мірі впевнена, що турботи про малюка цілком достатньо. Відповідно, навіщо ще піклуватися про чоловіка?

3. Криза № 3 є найсильнішою у відносинах. У психології його називають кризою 7 років. Як показує практика, більшість розлучень припадає саме на цей термін. У категорію ризику потрапляли навіть ті пари, які раніше були зразком для наслідування. На цьому етапі пари можуть відчути жорстку взаємну неприязнь. Все це відбувається тому, що людині властиво змінюватися з плином років. Іноді такі зміни роблять подружжя невпізнанними. Сім років - це якраз той термін, протягом якого людина може кардинально змінитися. А друга половина тільки дивується від цього. Змінюються звички, менталітет і так далі. В такому випадку, знову ж таки, неминуча переоцінка цінностей.

Всі три кризи можна пережити, якщо знати про їхнє існування. У шлюбі це цілком нормальні ситуації, які потрібно пережити. Якщо пустити все на самоплив, до розлучення буде недалеко. Просто пам'ятайте про ці психологічні закони.

Як відбувається розділ майна при розлученні

Раніше ми згадували, що шлюбний договір оперативно вирішує проблему поділу майна. Але на пострадянському просторі це ще дивина і такого документа, як правило, немає. Відповідно, при розлученні кожна людина має рівні права на спільно нажите майно. У цьому питанні абсолютно неважливий внесок кожного.

Для того, щоб не відвідувати суд, більшість психологів і юристів рекомендують самостійно зайнятися розподілом майна. В іншому випадку стартує судовий розгляд, де все буде поділено на рівні частини.

Квартира або будинок розмінюється, щоб обоє могли жити окремо. Як показує практика, більшість колишніх пар не готові звикнути до нового життя і постійно «вставляють палиці в колеса» один одному. Таке розташування справ жодним чином не сприятиме мирним дружнім відносинам. Бували випадки, коли спільне життя закінчується не зовсім радісно, ​​і іноді ситуації доходили до злочинів. В такому випадку, чим раніше чоловік і дружина роз'їдуться, тим краще.

Питання проживання дітей після розлучення

Практично в кожній родині, де настала ситуація розлучення, найбільшим чином страждають спільні діти. Особливо це стосується тих, хто вже знаходиться в дорослому віці і здатний оцінити ситуацію. Малюки в таких випадках ще не здатні зрозуміти, що відбувається. Зазвичай діти залишаються жити з матір'ю.

Якщо жінка має люту ненависть до чоловіка, все одно вона повинна подумати про своє чадо, як воно буде без батька. Деякі мами надають можливість татам в повній мірі брати участь у вихованні дитини. Коли діти ростуть, вони висловлюють велику подяку батькам за те, що вони змогли домовитися з приводу питання їх виховання.

Тільки що ми розглянули ідеальну ситуацію. У більшості випадків діти стають такою собі зброєю, якою одна сторона шлюбу завдає неабиякого удару по другій. Найчастіше це відбувається від дружини чоловіку. Якщо батька позбавляють спілкування, він цілком може звернутися до суду, який врегулює це питання. Але подумайте самі, навіщо вам це? Може, варто просто домовитися самостійно і позбавити себе від зайвих неприємностей?

Процес розлучення

Коли у сім'ї немає дітей процес розлучення здійснюється через РАЦС. На цьому все і закінчується.

Розлучення також здійснюється в разі визнання одного з подружжя зниклим безвісти, недієздатним або його засудили на термін більше трьох років. В інших випадках процедура виглядає дещо складніше. Весь процес здійснюється через суд. Як правило, суд визначає питання розподілу майна і проживання дітей. В Україні найчастіше дитина залишається жити з мамою.

Поради жінці після розлучення

В першу чергу не варто занурюватися в роботу. Постарайтеся залишити трохи місця дрібним радощам життя. Зустрічайтеся зі своїми друзями і подругами, намагайтеся завести нові стосунки. Головне пам'ятати, що створити сім'ю можна абсолютно в будь-якому віці. Відповідно, в будь-якому віці може з'явитися людина, з якою ви б захотіли жити.

Не варто зводити всі свої дії до виховання дітей. Часто відбувається так, що розлучена жінка починає жити тільки для дітей. В результаті діти виростають. А мати, в свою чергу, вже не виглядає так впевнено, як при вихованні малюка. Відзначимо, що і дітям така опіка буде не доречною.

Рекомендації чоловікам

Якщо ваша колишня дружина заподіяла вам багато розчарувань, не варто думати, що так чинять абсолютно всі жінки. У будь-якому випадку знайдеться та, яка зробить вас найщасливішим. Пам'ятайте, що холостяків досить мало. Чоловіки у своїй більшості прагнуть створити сім'ю. Тому не варто відразу після розлучення ненавидіти всіх жінок.

Не варто з головою занурюватися в роботу і залишати всіх оточуючих на другому плані. Приділяйте час друзям, веселим компаніям і новим знайомствам. Крім цього, не заливайте своє горе алкоголем.

Ще одна порада для колишніх чоловіків. Якщо ви відчуваєте велику біль спогадів, тоді приберіть зі свого життя дрібнички, фотографії та інші дрібниці, які негативно впливають на ваш настрій. Намагайтеся назавжди викреслити зі своєї свідомості цей період, коли ви були разом. Не потрібно жити минулим - живіть сьогоденням і будьте готовим до нових відносин.

Підводячи підсумок, скажемо лише одне, що розлучення - це завжди неприємно і боляче. Але в ідеальному випадку постарайтеся залишитися з колишнім чоловіком в добрих відносинах - це особливо стосується тих, у кого є діти. Це буде найкраще для всіх. Таким чином, ви зможете швидше почати нове життя і не перешкоджати щастю свого колишнього чоловіка або дружини.

На розлученні життя не закінчується. Це новий етап, який вам потрібно прийняти і зануритися в нього з головою!

 




                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Людмила Савєнко

"Велике дякую Скрябіну Олексію Миколайовичу за допомогу у розлученні. Якби не він, я ще довго б мучалася б зі своїм колишнім чоловіком. Дуже дякую!!!!!!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305