Рейтинг@Mail.ru
Розірвання шлюбу, розлучення в суді, консультація юриста - адвоката, представництво у суді
5 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 (1)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Сімейне законодавство

України регламентує

порядок розірвання шлюбу

в судовому порядку в таких випадках:

 

Сімейне законодавство України регламентує порядок розірвання шлюбу в судовому порядку в таких випадках:

1) обоє не заперечують проти розірвання шлюбу, але у них є спільні неповнолітні діти;


2) один з подружжя проти розірвання шлюбу. При цьому не має значення, чи є у них спільні діти чи ні.


У першому випадку, коли чоловік і дружина хочуть розлучитися, вони можуть подати спільну заяву на розлучення в ЗАГС. Але, на законодавчому рівні в Україні захищаються інтереси дитини в першу чергу, тому розірвання шлюбу за наявності спільних дітей проводиться тільки в суді, навіть якщо при цьому обоє жадають розлучитися.

Другий спосіб розірвання шлюбу в суді найбільш поширений і має місце в тому випадку, коли один з подружжя подає позовну заяву до суду про розірвання шлюбу. Такий процес як правило вимагає матеріальних витрат і моральних зусиль.

Подружжя, які мають загального неповнолітньої дитини, можуть подати заяву про розірвання шлюбу до суду загальної юрисдикції за зареєстрованим місцем проживання чоловіка або дружини за їхньою згодою.

Крім заяви про розірвання шлюбу подружжя має подати письмовий договір про те, з ким буде проживати дитина, яку долю в забезпеченні умов його життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо. Не мало важливим пунктом договору є і умови здійснення права батька на особисте виховання дитини, тому як досить часто виникають суперечки після розірвання шлюбу в суді стосуються усунення перешкод у вихованні та спілкуванні з дитиною. Даний договір є обов'язковим документом, який подається до суду для розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя.

Крім того, подружжя може скласти договір про розмір аліментів на дитину, що в подальшому після розірвання шлюбу в суді позбавить від зайвих труднощів і витрат того з батьків, з ким буде проживати дитина. У разі невиконання такого договору, аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса. Такий договір повинен бути нотаріально посвідчений.

Для того, щоб правильно і грамотно скласти заяву про розірвання шлюбу в суді, вищезгаданий договір про виховання і забезпеченні дитини, договір про розмір аліментів, рекомендуємо звернутися до висококваліфікованої адвокату Скрябіну Олексію Миколайовичу, який завдяки численному і успішному досвіду в сфері розірвання шлюбу в суді допоможе вам оперативно оформити розлучення з обопільної згоди і прописати всі необхідні положення, що стосуються інтересів дитини.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу в тому випадку, якщо заяву на розлучення відповідає дійсній волі подружжя і після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Розірвання шлюбу в суді за обопільною згодою досить швидка процедура. Суд приймає рішення про розірвання шлюбу після закінчення одного місяця з дня подання відповідної заяви.

Позовна заява про розірвання шлюбу подається одним із подружжя в разі заперечення іншого в суд загальної юрисдикції, як правило, за місцем проживання відповідача. Однак ч.2 ст.110 Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК України) передбачає можливість подачі позову про розірвання шлюбу до суду за місцем проживання позивача у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або він не може за станом здоров'я чи іншої поважної причини виїхати до місця advokat-rozluchennya.com.uaпроживання відповідача.

Позовна заява про розірвання шлюбу вирушає до відповідного суду поштою або безпосередньо в канцелярію суду. Крім позову на розлучення необхідно надати такі документи: копію паспорта, копію Свідоцтва про шлюб, копію Свідоцтва про народження дитини, квитанцію про оплату судового збору.

Судовий збір за розгляд позовної заяви про розірвання шлюбу в суді становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати. Станом на 1 травня 2016 року судовий збір становить 580 гривень.

Законодавством України закріплені норми, які забороняють подавати позов про розірвання шлюбу до суду в двох випадках:

1) під час вагітності дружини;
2) протягом 1 року з дня народження дитини.

Але і з цих правил є винятки. Позов про розірвання шлюбу в суді може подаватися:

1) у разі, коли один із подружжя вчинив протиправну дію по відношенню до іншого з подружжя або дитини, якщо воно містить ознаки кримінального правопорушення;
2) батьківство зачатої дитини визнане іншою особою;
3) батьківство щодо дитини до досягнення 1 року іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено з актового запису про народження дитини.

Тривалість шлюборозлучного процесу повинна бути не більше двох місяців з дня відкриття судового провадження (ст. 157 ЦПК України).

Однак, Сімейним кодексом України передбачена можливість надати строк для примирення подружжя, якщо це не буде негативно впливати на інтереси подружжя і дитини.

По закінченню розгляду справи, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне проживання подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, а також інтересам дитини.

Шлюб вважається розірваним з моменту вступу в силу судового рішення про розірвання шлюбу (ч.2 ст. 114 СК України).

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail skriabinadvokat@gmail.com
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Практика адвоката"

 




                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

 

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Миколай Кружевніков

"Вдячен своєму адвокату - Скрябіну Олексію Миколайовичу, котрий допоміг мені з розлученням, на котре не була згодна моя, вже колишня, дружина"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

                  email icon Копировать

+380667773733 

+380974037305