Рейтинг@Mail.ru
Реєстрація розірвання шлюбу в Україні

advokat-rozluchennya.com.uaВідповідно до ч.2 ст. 106 СК України, Орган державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви.

Законодавець, встановивши такий термін, регламентує право подружжя відкликати заяву про розірвання шлюбу. Якщо по закінченню місяця з дня подачі заяви на розлучення подружжя не відкликали його, органом РАЦСу призначається дата, коли вони повинні з'явитися в ЗАГС для реєстрації розірвання шлюбу.

За реєстрацію розірвання шлюбу в РАГСі оплачується держмито в розмірі 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Норми ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачають можливість при подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган РАГСу про згоду реєстрації розірвання шлюбу в його відсутність в разі, якщо один з подружжя заздалегідь знає про неможливість з'явиться в ЗАГС в призначений час. При цьому необхідно повідомити місцезнаходження органу РАГСу, в який потрібно відправити свідоцтво про розірвання шлюбу. Відправляючи таке повідомлення в ЗАГС, підпис повинна також бути нотаріально посвідчений.

Трапляється так, що обоє не можуть з'явиться в органи РАГСу в призначені день і час для реєстрації розірвання шлюбу. В такому випадку необхідно подати заяву з проханням перенести дану процедуру. Але важливо також пам'ятати, що розлучення повинен бути зареєстрований не пізніше, ніж через рік з дня подачі заяви про розірвання шлюбу в РАГСі.

Шлюб припиняється в день реєстрації розірвання шлюбу. На підтвердження цього вже колишнім дружинам видається Свідоцтво про розірвання шлюбу встановленого зразка.

Орган РАГСу, який зареєстрував розірвання шлюбу має в 7дневний термін відправити відповідне повідомлення в ЗАГС за місцезнаходженням актового запису про шлюб. Отримавши таке повідомлення, ЗАГС повинен в 10денний термін проставити на лицьовій стороні актовому записі про шлюб відмітку про реєстрацію розірвання шлюбу.

Реєстрація розірвання шлюбу проводиться і на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, за письмовою заявою подружжя або одного з них при наявності копії такого рішення.

При отриманні заяви про реєстрацію розірвання шлюбу орган ЗАГСу одночасно перевіряє, чи не був зареєстрований розлучення в іншому органі РАЦСу за заявою advokat-rozluchennya.com.uaдругого з подружжя.

ЗАГС, який отримав повідомлення про відсутність відмітки про розлучення, в триденний термін запрошує заявника для реєстрації розірвання шлюбу і в його присутності реєструє розірвання шлюбу.

Про реєстрацію розлучення в паспортах колишнього подружжя проставляється відмітка про розірвання шлюбу із зазначенням місця і часу такої реєстрації, ПІБ особи, з яким розірвано шлюб та прізвище після реєстрації розірвання шлюбу (найменування суду, дата і номер рішення - у разі розірвання шлюбу в суді).

ЗАГС повинен повідомити про проведену державну реєстрацію розірвання шлюбу до архіву органу ЗАГС, в якому зберігається другий примірник актового запису про шлюб, який і здійснює в ньому відповідну відмітку.

Якщо реєстрація розірвання шлюбу була проведена за відсутності одного з подружжя, в його паспорті робиться відповідна відмітка при врученні свідоцтва про розірвання шлюбу тим органом РАЦСу, який видав свідоцтво, при цьому вказавши місце і дату фактичної реєстрації розірвання шлюбу.

У разі, якщо при реєстрації розлучення один з подружжя поміняв прізвище, на першій сторінці паспорта вказується, що у зв'язку зі зміною прізвища він підлягає обміну в місячний строк.

advokat

 

З ПОВАГОЮ
адвокат, кандидат юридичних наук,
доцент,
Скрябін Олексій Миколайович
+38 066 777 37 33; +38 097 403 73 05; +38 093 899 91 94
Viber; WhatsApp +38 066 777 37 33
e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Ознайомитись з моєю судовою практикою по шлюборозлучним процесам Ви маєте можливість в розділі "Практика адвоката"

 

 

 

www.advokat-rozluchennya.com.ua

реєстрація розірвання шлюбу, державна реєстрація розірвання шлюбу, заяву про реєстрацію розірвання шлюбу, реєстрація розірвання шлюбу в загсі, реєстрація укладення розірвання шлюбу, реєстрація розірвання шлюбу рішенням суду, розірвання шлюбу місцем реєстрації,

документи реєстрації розірвання шлюбу, заяву державної реєстрації розірвання шлюбу, державна реєстрація укладення шлюбу розірвання шлюбу, порядок реєстрації розірвання шлюбу, держмито реєстрацію розірвання шлюбу, місце державної реєстрації розірвання шлюбу, реєстрація розірвання шлюбу за рішенням суду, розірвання шлюбу суді підлягає реєстрації, адвокат з розлучень, адвокат розлучення розділу, адвокат суд розлучення, послуги адвоката при розлученні,

адвокат розлучення дітьми, кращий адвокат розлучень, консультація адвоката розлучень, адвокат сімейним розлучень, розлучення через адвоката, розлучення дружиною адвокат, допомога адвоката при розлученні, розірвання шлюбу з іноземцем, розірвання шлюбу без присутності, адвокат зі шлюборозлучних процесів, чи потрібен адвокат при розлученні, найняти адвоката розлучення, розлучення через суд адвокат, адвокат по сімейних справах розлучення, знайти адвоката розлучення, адвокати поради розлучення,

розірвання шлюбу, розлучення адвокат, адвокат зі шлюборозлучних справ, допомога при розлученні, заяву про розірвання шлюбу, позовна про розірвання шлюбу, позовна заява про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу в суді, заяву в суд про розірвання шлюбу, розірвання шлюбу суді діти, розірвання шлюбу через суд адвокат,

консультація по розлученню, розірвання шлюбу суді адвокат, розірвання шлюбу адвокат Кривий ріг, розірвання шлюбу адвокат Запоріжжя, розірвання шлюбу адвокат Дніпропетровськ, розірвання шлюбу адвокат Київ, розірвання шлюбу адвокат Харків, розірвання шлюбу адвокат Одеса, розірвання шлюбу адвокат Львів, розірвання шлюбу адвокат Миколаїв, розірвання шлюбу адвокат Вінниця, розірвання шлюбу адвокат Херсон, розірвання шлюбу адвокат Чернігів, розірвання шлюбу адвокат Черкаси, розірвання шлюбу адвокат Кіровоград, розірвання шлюбу адвокат Мелітополь. Адвокат по разводам, адвокат по расторжению брака, разрыв отношений, развод до года, развод с иностранцами, апостиль.

дипломи, грамоти, нагороди

Відгук кліента з Італії про адвоката Скрябіна О.М.

Відгук кліента з Канади про адвоката Скрябіна О.М.

детальніше

в допомогу громадянам

Відгуки про адвоката

testimonial author Олег Дорошин

"Проживши з дружиною вже дуже великий період часу, я зрозумів що любов пройшла, але нажите за цей час майно нас тримало, однак межа перетнулась і завдяки вчасно найнятому фахівцю, ми з дружиною змогли поділити нажите майно таким чином, що це не зачепило нічиїх інтересів, і тепер я знову можу жити отримуючи задоволення. Висловлюю подяку Олексію Миколайовичу Скрябіну!"

Дізнатися як зі мною зв'язатись, та залишити повідомлення через форму зворотнього зв'язку Ви маєте можливість Натиснувши тут

Ми надаємо юридичні послуги по розірванню шлюбів через суди України, які були укладені на території України, а також за кордоном за умови, якщо один з учасників процесу розлучення є громадянином України

в допомогу громадянам

Ми спеціалізуємось на розлученнях через суди України, працюємо по всій території України та надаємо 100% гарантію позитивного результату, у противному разі повернемо гонорар в подвійному розмірі

Рейтинг@Mail.ru